Puikūs instrumentai – precizinėms operacijoms

Vaikų ligoninės paramos fondo dalininko „Lietuvos vaikų vilties“ Los Andželo skyriaus lėšomis  fondas Vaikų ligoninei galėjo nupirkti ureteroskopui, naudojamam akmenų skaldymui (litotripsijai), skirtą instrumentų rinkinį, tinkamą ir didesniems vaikams, bet svarbiausia – mažiems naujagimiams bei kūdikiams. 16 000 eurų  kainuojančiais instrumentais itin džiaugiasi Vaikų ligoninės gydytojai, nes, kaip teigia Vaikų urologijos skyriaus vedėjas Gilvydas Verkauskas, chirurgai stengiasi, kad patys mažiausi operuojami pacientai kuo mažiau patirtų traumuojančių chirurginių veiksmų, o operacijos būtų kiek įmanoma mažiau skausmingos. Tokie specialūs prietaisai skirti kaip tik tokioms precizinėms chirurginėms operacijoms atlikti.

Vaikų ligoninėje dirbantiems chirurgams, kitaip nei suaugusiųjų gydytojams, operuojant ligonius visada reikia turėti skirtingų dydžių instrumentų, nes į jų rankas pacientai pakliūva ir sveriantys vos kelis kilogramus (pavyzdžiui, neišnešioti naujagimiai), ir aštuoniolikmečiai, kurių ūgis ir svoris jau prilygsta suaugusio žmogaus.