Apie centrą
Esant didžiuliams pacientų srautams Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyriuose, gydytojų konsultacijų gali tekti palaukti iki 6 valandų. Todėl prašoma supratimo, kantrybės ir patariama pasiimti tai, ko vaikui gali prireikti – atsigerti, užkandžių ar kt.
Vaikų skubios medicinos, intensyviosios terapijos ir anesteziologijos centre veikia 12 lovų Vaikų intensyviosios terapijos skyrius (VITS) su skubios pagalbos konsultaciniu transportavimo padaliniu, Vaikų priėmimo – skubios pagalbos skyrius (VPSPS), Vaikų anesteziologijos skyrius (VAS) ir Vaikų skausmo klinika.
Vaikų SMITA centro struktūra ir ryšiai su kitais ligoninės centrais:
VITS sudaro 2 poskyriai, čia gydomi vaikai nuo 1 mėnesio iki 18 metų amžiaus.
Pirmame 6 lovų Vaikų intensyviosios terapijos (VIT) poskyryje gydomi sunkias traumas patyrę vaikai, pacientai po sudėtingų operacijų ar ištikus kritinei organizmo būklei, kai gyvybei palaikyti ir ligai gydyti reikia sudėtingų, neretai aparatinių gydymo metodų.
Antrame 6 lovų VIT poskyryje gydomi ūmiomis komplikuotomis terapinėmis infekcinėmis ir neinfekcinėmis ligomis bei sunkiomis onkohematologinėmis ligomis sergantys pacientai.
Skyrius aprūpintas šiuolaikine medicinos įranga, kurios reikia saugiam nuolatiniam šių pacientų stebėjimui, savalaikei diagnostikai ir gydymui. Per metus skyriuje gydoma (gyvybė gelbstima) daugiau nei 1700 sunkiai sergančių ar nelaimės ištiktų vaikų.
VITS vyresn. gydytojo Valerijaus Karmanovo iniciatyva dar 1986 m.pradėtos taikyti kraujo valymo ir inkstų pakaitinės terapijos procedūros. Šio centro gydytojai pirmieji Lietuvoje atliko vaikams hemodializės, peritoninės aparatinės dializės, venoveninės hemofiltracijos procedūras ir pirmieji Baltijos šalyse pritaikė šiuolaikinę metodiką sepsiui gydyti – inkstų pakaitinę terapiją su kraujo plazmos valymu (CPFA). Šiuo metu VITS visą parą atliekamos inkstų pakaitinės terapijos ir kraujo valymo procedūros dėl ūminio inkstų funkcijos nepakankamumo, komplikuotų apsinuodijimų, ūminio kepenų funkcijos nepakankamumo, sepsio, komplikuotų neurologinių ir kitų ligų.
Šiame centre nuo 2011 m. funkcionuoja pirma Lietuvoje sunkių vaikų traumų registravimo sistema, kurią įdiegti padėjo Norvegijos Oslo universitetinės ligoninės specialistai.
Skubiosios pagalbos konsultacinio transportavimo tarnyba konsultuoja kitų ligoninių gydytojus dėl sunkios vaikų būklės ir saugiai, kvalifikuotai perveža pacientus iš Vilniaus krašto, Alytaus ir Utenos ligoninių į Vaikų ligoninę.
Savarankiška vaikų anesteziologijos tarnyba įkurta 1978 m., kai naujame Vaikų chirurgijos centre buvo atlikta pirmoji operacija. Šiuo metu operacijos atliekamos septyniose renovuotose, europinius ir tarptautinius standartus atitinkančiose operacinėse, kuriose instaliuota šiuolaikiška medicinos aparatūra ir technika, garantuojanti operuojamų ligonių saugumą, veikia operacinių oro valymo sistema ir kitos būtinos saugos sistemos.
Operuojamų ir nuskausminamų ligonių amžius – nuo 1 dienos iki 18 metų. Skyriuje funkcionuoja poanestezinės priežiūros palata, kurioje 24 val. stebimi ligoniai po operacijų, kol jų būklė visiškai stabilizuojasi. Skausmingos procedūros ir tyrimai daromi gerai įrengtuose procedūriniuose kabinetuose. Be operacinių įvairiuose ligoninės skyriuose yra dar 11 vietų, kuriose atliekamos bendrosios anestezijos vaikams nemalonių ir skausmingų procedūrų metu.
2014-10-01 pirmą kartą Lietuvoje buvo įkurta Vaikų skausmo klinika, dirbanti daugiadiscipliniu modeliu, kurios tikslas padėti vaikams, kenčiantiems įvairaus pobūdžio skausmus, kontroliuojant jų patiriamą skausmą, pagerinti jų gyvenimo kokybę, grąžinti į buvusį visavertį gyvenimą.
2015 m. šioje klinikoje taip pat pradėtos teikti paliatyviosios pagalbos paslaugos vaikams su dėl įvairių priežasčių sutrikusia kvėpavimo funkcija, kuriems reikalinga ilgalaikė plaučių ventiliacija.
Nuo 2016 m. prie centro prisijungė Priėmimo – skubios pagalbos skyrius, teikiantis kvalifikuotą, daugiaprofilinę ir visapusišką ambulatorinę bei stacionarinę pagalbą vaikams traumų bei ūmių susirgimų atveju, užtikrinantis tinkamą ir savalaikį ligonių hospitalizavimą.
Centre dirba gydytojai anesteziologai-reanimatologai, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos, vaikų ligų gydytojai, gydytojai rezidentai ir kiti darbuotojai, teikiamos anestezijos paslaugos chirurgijos, ortopedijos, urologijos, akių, otorinolaringologijos, neurochirurgijos profilio stacionaro ir dienos chirurgijos ligoniams bei įvairiausioms diagnostinėms procedūroms. Vaikų anesteziologijos skyriaus gydytojai medicininėje praktikoje taiko moderniausias ir saugiausias bendrosios ir regioninės nejautros metodikas, ypač tinkamas vaikams, skiria naujausius medikamentus. Per metus padaroma per 9000 anestezijų, iš jų daugiau nei 6000 operacijoms nuskausminti ir apie 3000 įvairioms diagnostinėms ir gydymosioms procedūroms saugiai ir neskausmingai atlikti.
Informacija atnaujinta 2022 12 29