Apie skyrių
Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje veikia:
I vaikų intensyviosios terapijos poskyris (Santariškių g. 7, Chirurgijos korpusas)
II vaikų intensyviosios terapijos poskyris (Santariškių g. 4, Pediatrijos korpusas)
I vaikų intensyviosios terapijos poskyris
Gydytojo anesteziologo-reanimatologo, vaikų intensyviosios terapijos gydytojo Valerijaus Karmanovo iniciatyva 1986–1991m. vaikų intensyviojoje terapijoje pradėtos taikyti kraujo valymo ir inkstų pakaitinės terapijos procedūros. 1991–1995 m. skyriuje buvo dializuojama didžioji dalis respublikos vaikų, sergančių lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu. Šiuo metu poskyryje funkcionuoja 6 lovos, yra moderni gyvybinių funkcijų palaikymo ir stebėjimo aparatūra.
Poskyryje mokomi rezidentai: anesteziologai-reanimatologai, vaikų intensyviosios terapijos gydytojai. Du kartus per metus vyksta gydytojų anesteziologų-reanimatologų tobulinimosi kursai „Vaikų ir naujagimių anestezija ir intensyvioji terapija“. Skyriaus gydytojai ir slaugytojos nuolat tobulina savo profesinius įgūdžius įvairiuose medicinos mokslo institutuose, mokslinėse konferencijose, suvažiavimuose, aktyviai dalyvauja Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos (LARD) veikloje, yra Europos intensyviosios terapijos draugijos nariai.
II vaikų intensyviosios terapijos poskyris
Nuo 1989 m. veikiančiame poskyryje yra 6 daugiafunkcės lovos, taip pat daugiafunkcių monitorių pacientų būklei stebėti, dirbtinio kvėpavimo aparatų, portatyvinis rentgeno, ultragarsinio tyrimo ir inhaliacinės narkozės aparatai, infuzinių ir švirkštinių siurblių medikamentams bei skysčiams tiksliai dozuoti, elektrinių siurblių, centralizuoto deguonies tiekimo įranga bei kitų intensyvaus gydymo bei slaugos priemonių. Per metus poskyryje gydoma beveik 1000 ligonių.
1989 m. pirmąkart Lietuvoje vaikui, sergančiam ūminiu inkstų nepakankamumu, čia buvo taikyta peritoninės dializės procedūra.
Poskyryje mokomi vaikų ligų, vaikų intensyviosios terapijos gydytojai-rezidentai. Skyriaus gydytojai ir slaugytojos nuolat tobulina savo profesinius įgūdžius įvairiose medicinos mokslo institucijose, mokslinėse konferencijose, suvažiavimuose, dalyvauja Lietuvos vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos gydytojų draugijos veikloje.
Informacija atnaujinta 2017 12 05